2049/290
Et par franske Louis Philippe væglampetter af patineret og forgyldt bronze, støbte med stiliseret akantus bladværk. Hver til fem lys. 19. årh. H. ca. 37 cm B. ca. 31 cm. (2)
Aldersrelaterede spor og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag