1804/1628
En samling kinesiske tepotter og drikkekopper af udskåret kokosnød og tin, små kopper med indsats af sølvfolie. Mærket. 20. årh. H. 2–10,5 cm. (19)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tepotter med nogle huller i kokos, et par kopper med skæv fod
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag