2117/2044
Vivianna Torun Bülow-Hübe (f. Sverige 1927, d. 2004)
Bøjleur af rustfrit stål med spejlskive. Dessin 237. Quartz værk. Sølvfarvet skive med sølvfarvede visere. Størrelse XXS, bøjlens omkreds ca. 15 cm. Udført hos Georg Jensen. Urets diam. 27 mm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overfladiske ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 28. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud