1904/641
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposition. Sign. monogram, 4/100. Litografier i farver. Lysmål 88×63.
Litteratur: Mason nr. 178.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud