Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Kong Chr. IX. ved Fredenborg Slot. Utydelig sign. Paul [..]. Olie på malepap. Grisaille. 27×21.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 10, 1949 nr. 30.
Mindre krakeleringer. Kanter med mindre ridser og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020