2118/1031
Henri Michaux (f. Namur 1899, d. 1984)
Komposition fra mappen “Pour Jorn”. Sign. Michaux, 80/100. Litografi. Lysmål 52,5×73,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud