1322/81
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med violer i en flettet kurv. Sign. E. Thornam. Olie på lærred. 30×37.
Behov for let overfladerensning. Få afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud