2437/41
Norsk almuebænk af patineret træ, vendbar ryg, drejede ben med fodlister og gennembrudt ryg med karvesnit. 19. årh.s midte. H. 96. L. 119. B. 43.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag