2437/41
Norsk almuebænk af patineret træ, vendbar ryg, drejede ben med fodlister og gennembrudt ryg med karvesnit. 19. årh.s midte. H. 96. L. 119. B. 43.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
861578 |