2442/29
Engelsk Regency toiletbord af mahogni i 'Gillows of Lancaster' stil, plade med gallerikant, konkav front med skuffer, tilspidsede riflede ben, messinghjul. Ca. 1815. H. 83. L. 106. D. 57.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag