2442/​29

Engelsk Regency toiletbord af mahogni i 'Gillows of Lancaster' stil, plade med gallerikant, konkav front med skuffer, tilspidsede riflede ben, messinghjul. Ca. 1815. H. 83. L. 106. D. 57.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?