2437/​866

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 375”. Højrygget lænestol af eg. Løse hynder i sæde og ryg betrukket grønt stribet uld. Designet 1969. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?