2132/859
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Loftlampe af messing og glas. H. 68. Diam. 80 cm.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag og revne på glas på stamme.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud