Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Nuit dechirée”. Sign. Asger Jorn 69, 256/300. Litografi i farver. Lysmål 47×65.
Litteratur: Van de Loo nr. 354.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
846871 | ||
284665 | ||
846871 | ||
284665 | ||
806575 | ||
246527 | ||
806575 |