2115/146
Ubekendt maler, 19. årh.
Kystparti ved stille aften. Utydelig signatur. Olie på lærred. 24×31,5.
Behov for rensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag