2139/50
Reol af gråmalet træ, front med seks hylder, prydet med profileringer og tandsnit. Louis XVI form. 20. årh.s begyndelse. H. 115. B. 174. D. 33.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Større afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag