2031/2
Barok langbord af egetræ, sarg med skuffe, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 88. L. 181. B. 76.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag