1633/688
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Stående nøgen kvinde med armene over hovedet. Sign. Otto P. Skulptur af udskåret og patineret træ. H. 148.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 16. august 2016
Vurdering
Hammerslag