2048/​82

N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)

Sydlandsk kvinde bærerende på en krukke nær kysten. Sign. N.F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 51×33,5.

Behov for let overfladerensning. Få pletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.650 kr.

1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.