Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933)
Kystparti med en mole. Sign. Louise Bonfils 1890. Olie på lærred. 50×81.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger.