1844/1510
Par Gustavianske stager af forgyldt og patineret bronze, stamme i form af ørne, baser af alabast og grønbroget marmor. 19. årh.s begyndelse H. 21. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre skævheder ved lyspiber.
Varia, 2. november 2018
Vurdering
Hammerslag