1633/18
Højrygget fransk kanapé af rigt udskåret og delvist forgyldt træ. Regencestil, ca. 1900. L. 142.
Betræk med betydelig slitage. Fjedre noget bløde. Stel med slitage og afskallet gesso.
Ældre malerier og møbler, 15. august 2016
Vurdering
Hammerslag