2006/5
Mehraban løber, Hamadan området, Persien. Gentagelsesmønster med stiliserede palmetter og rosetter i gitterobygning. 20. årh.s midte. 557×104.
Minimal slitage på kanter. Forvævning i ene ende brudt op(ca. 10 cm)
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud