899/​1499

Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i grønne, røde, gule og brune nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 237. B. 150.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 10. december 2020

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK