1542/910
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Spisebord af teak med hollandsk udtræk, sko af sortmalet træ. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. H. 72. L. 130/237. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Bordplade med enkelte overfladeridser samt lys plet i den ene ende.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud