2438/​659

Aage Gitz-Johansen (f. Odense 1897, d. Christiansø 1977)

Mytologisk figur. Sign. monogram. Akvarel på papir. Bladstørrelse 63×48. Uindrammet.

Proveniens: Kunstnerens familie.

Papir med små bølger og folder.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

26 bud

119988 7.000 DKK
23803 (Autobud) 6.500 DKK
119988 6.500 DKK
23803 (Autobud) 6.000 DKK
119988 5.500 DKK
23803 (Autobud) 5.000 DKK
1125598 4.800 DKK
23803 (Autobud) 4.600 DKK
1125598 4.400 DKK
23803 (Autobud) 4.200 DKK
1125598 4.000 DKK
23803 3.800 DKK
1125598 (Autobud) 3.600 DKK
23803 3.400 DKK
1125598 (Autobud) 3.200 DKK
830118 3.000 DKK
1125598 (Autobud) 2.900 DKK
830118 2.800 DKK
1125598 (Autobud) 2.700 DKK
830118 2.600 DKK
1125598 2.500 DKK
830118 2.400 DKK
884228 2.300 DKK
837297 2.200 DKK
830118 2.100 DKK
915653 2.000 DKK