Aage Gitz-Johansen (f. Odense 1897, d. Christiansø 1977)
Mytologisk figur. Sign. monogram. Akvarel på papir. Bladstørrelse 63×48. Uindrammet.
Proveniens: Kunstnerens familie.
Papir med små bølger og folder.
830118 | ||
915653 |