1337/1723
Japansk kakemono med traner stående i landskab, akvarel på silke monteret på silke. Stempel sign. Meiji 1868–1912. 115×56 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag