2143/332
Sekstant af messing med håndtag af mahogni. Stemplet XX43, Iver C. Weilbach & Co. Kjøbenhavn. Medfølgende objektiver og rensetilbehør. I original kasse af lys mahogni. 20. årh.s. begyndelse. H. 23. L. 25,5. B. 25,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud