1423/822
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa samt lænestol med stel af mahognibejdset bøg, sider, ryg og løse hynder med sort skind. 1970erne. L. 215. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel. Skind med patina.
Moderne kunst og design, 3. juni 2014
Vurdering
Hammerslag