1451/722
Tre sæt dørgreb af patineret bronze, alle støbt dørbeslag af egeblade og agern. Greb i form af hhv. heste, tyre og gedebukke. Ej stemplet. Beslag: H. 18,5. Greb: L. 9,5. - 14. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. december 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud