2132/​30

Samling hovedvandsæg af sølv. Vægt ca. 315 g. 19. årh. H. 6–10,5. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

6.000–8.000 kr

Hammerslag

9.000 kr

17 bud

9.000 kr
8.500 kr
(Autobud) 8.000 kr
8.000 kr
(Autobud) 7.500 kr
7.000 kr
6.500 kr
6.000 kr
(Autobud) 5.500 kr
5.500 kr
5.000 kr
(Autobud) 4.800 kr
4.800 kr
4.600 kr
4.400 kr
4.200 kr
4.000 kr