2132/30
Samling hovedvandsæg af sølv. Vægt ca. 315 g. 19. årh. H. 6–10,5. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud