2125/​270

To profilerede sølvrammer af træ forsølvet med bladsølv. 19. årh. Hhv. 47×60,5 (udvendig) og 40×52 (indvendig), samt 61×47,5 (udvendig) og 41×54 (indvendig). Tryk medfølger. (2).

Mindre krakeleringer. Mindre aldersslitage. Retoucheringer, afslag og afskalninger

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK