Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Parti fra Snekkersten med udsigt til Nivåbugten. Sign. Chr. Blache Snekkersten 90. Olie på lærred. 38,5×63.
Retoucheringer. Mindre afskalninger. Enkelte mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019