2023/​816

Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)

Bjerglandskab og komposition. Sign. EM 28/8 49? samt EM 50? Akvarel og tuschlavering på papir, monteret på pap. Bladstørrelse 32×53,5 og 30×44. Uindrammede. (2)

Papiret er let gulnet. Håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag