2031/755
Den Kongelige Porcelænsfabrik
Vase af stentøj dekoreret med mørk blå glasur med grønlige og lysegrå elementer. Sign. 25–9, 1926. Kgl. P. H. 15.
Nogle få minimale overfladeridser og mærker. Bund med nogle afslag hidrørende fra fremstillingen/brændingsovn.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud