2045/356
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
Gårdeksteriør. Sign. KL. 1899. Olie på lærred. 33,5×23,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag