2027/825
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Rektangulært spejl af eg, dekoreret med fliser af stentøj med blågrøn glasur. Udført hos Nissen, Langå. H. 51. B. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte fliser med kanthak og hårrevner.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud