1942/879
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Kompositioner fra “H.C. Andersen Suiten”. Sign. Carl-Henning-Pedersen 1985, H.C. Litografier i farver. Lysmål 74×55. (2)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud