1942/​879
Carl-Henning Pedersen: Kompositioner fra “H.C. Andersen Suiten”. Sign. Litografier i farver. Lysmål 74×55. (2)

Be­skriv­el­se

Kompositioner fra “H.C. Andersen Suiten”. Sign. Carl-Henning-Pedersen 1985, H.C. Litografier i farver. Lysmål 74×55. (2)

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 15. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.900 kr.

21 bud

2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.