1018/715
Aksel M. Lassen (f. København 1869, d. sst. 1946)
Fjordlandskab med græssende heste. Sign. monogram 1924. Olie på lærred, monteret på plade. 29,5×38.
Behov for let overfladerensning. Stifthul.
Malerier, 5. maj 2010
Vurdering
Hammerslag