1627/1542
Fransk kaminur af forgyldt og bemalet træ, skive af hvid emalje. Sign. Deniere a Paris. 19. årh.s midte. H. 51. B. 41. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Varia, 7. juli 2016
Vurdering
Hammerslag