Figur af udskåret elfenben isat halvædelstene i form af en fransk marskal, antagelig Adrien Maurice de Noailles (1678–1766). 19. årh.s slutning. Base af træ. H. 31 cm. H. inkl. base 39 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017