2132/765
Stor Lyngby-vase af blankglaseret porcelæn. Udført og stemplet hos Lyngby Porcellæn, Danmark. H. 37,2. Diam. 20,6.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med overfladesmuds.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud