2022/680
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Romeo et Juliette – Paris l'opéra”, 1964. Usign. Oplag af 5000. Litografisk plakat. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 63×99. Uindrammet.
Litteratur: Sorlier s. 96.
Original stand.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud