2438/897
Thomas Arnel (f. København 1922, d. Aarhus 2010)
“Parfume-reklame med surrealistisk Tendes”. 1947. Sign. Thomas Arnel 47. Akvarel. Bladstørrelse 38×26. Uindrammet.
Enkelte mindre pletter.
Vurdering
310081 |