2203/917
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Rund vase af stentøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med blå og grøn glasur. Sign. monogram. H. 13,2. Diam. 14.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
27 bud