Kinesisk foldebænk af udskåret og gennembrudt hardwood. Flettet sæde og beslag af messing. 20. årh. Sædehøjde 55. L. 134.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 29. november 2019