872/1002
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Opstilling til London”, 1977. Sign. monogram; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 71×92.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag