2016/97
Ubekendt maler, 19. årh.
En kone og en lille dreng, der nærmer sig en hytte. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 29,5×38.
Talrige minimale krakeleringer samt mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag